MARKANIZIN STRATEJİSİNİ BELİRLEMEDEN MARKANIZI ADLANDIRMANIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR DAHA DOĞRUSU MÜMKÜN AMA DOĞRU BİR ADIM DEĞİLDİR.

Yürüttüğünüz her projenin hedef kitlenize daha iyi sunulması açısından marka yaratmak son derece önemlidir. Konu maalesef her hangi bir isim koymakla bitmiyor. Hatta dünyada ki gerek teknolojik gelişmeler gerekse de pazar rekabetinin büyümesini de göz önünde tutarsak bırakın marka oluşturmayı marka adı bulmak bile bir o kadar zorlaştı. Bunların sonucunda oluşturmak istediğiniz markayı adlandırmak için önce hangi pazarda yer almak istediğinizi belirlemelisiniz çünkü yarattığınız marka sizi rakiplerinizden ayıracaktır ve unutmamanız gereken en önemli şeylerden biri markanızın adının sizin için ne ifade ettiği değil müşterileriniz için ne ifade ettiğidir.

Marka Stratejinizi Belirleme

Markanızın “benzersiz değer” özelliklerini belirlemeden, markanızın müşterilere ne vaad edeceğine karar vermeden ve stratejik yönünüzü bilmeden doğru bir marka adlandırması yapmak biraz gerçek dışı olur.

Pazar, Rakip ve Tüketici Araştırması

Etkili bir marka adı koymadan önce yer almak istediğiniz pazarı tamamıyla inceleriz. Pazardaki diğer rakiplerin isimlerini inceleyerek ve tüketicilerin bu isimleri nasıl algıladığını araştırarak kamuoyu yoklaması yaparız.
Bu çalışmalarınızın sonucunda pazarda çıkan boşluk ve fırsatları belirl sonra da boşlukları dolduracak ve fırsatları güçlendirecek bir marka adı geliştiririz
Marka adı koymak oldukça derin incelemeler isteyen ve markanın geleceği açısından ilk ve en önemli adımdır.

Markanızın Mesajı

Octovus, hizmet verdiği sektörü derinlemesine inceler ve yeni marka oluşturma evresinde; rakipleriniz ile aranızda fark yaratacak algı yönetimleri üzerine çalışır.
Marka oluştururken, önce marka kişiliğini oluşturup ardından markanın konumu geliştirilir.

Marka ve Alan Adı Tescili

Oluşturulan marka adı ”marka tescil” ve ”web isim tescil” gibi bir çok platformda araştırılarak , gerekli tescil işlemleri yapılır.