SOSYAL MEDYA’DA TAKİPÇİ KİTLELERİ YARATIP, POTANSİYEL MÜŞTERİLERE DÖNÜŞTÜRÜRÜZ.

Markanız için oluşturacağımız stratejik planlama kapsamında, Dijital Pazarlama’nın önemli bir kanalı olan sosyal medya’dan faydalanırız. Markanız için Facebook, Twitter ve Linkedin başta olmak üzere, en doğru sosyal platformları tespit ederek, bu sosyal ağlar üzerinde markanızı konumlandırırız ve hedef kitlenizle etkileşim sağlarız. Sosyal Medya Pazarlama kapsamında, markanız için oluşturacağımız takipçi kitlelerine yönelik iletişim ve pazarlama uygulamaları ile takipçilerinizi potansiyel müşterilere dönüştürürüz ve satışlarınızı artırırız.

Konumlandırma

Facebook, Twitter ve Linkedin başta olmak üzere, markanız için tespit ettiğimiz sosyal medya platformları üzerinde kurumsal sayfalar açarız ve iletişim bilgilerini bu sayfalar üzerinden takipçilerle paylaşırız. Markanızın kurumsal sayfalarında, markanızın kurumsal kimliğini göz önünde bulundurarak gerekli görsel ve metinsel içerikleri paylaşırız. Markanızın mevcut web sitesine, kurumsal sosyal medya sayfalarınıza yönlendirme amacı ile sosyal medya ikonları yerleştiririz. Mevcut web siteniz dahilinde belirlenecek içerik sayfalarına sosyal medya üzerinde paylaşım ve etkileşim sağlayacak fonksiyonlar ekleriz.

Özel Sayfalar ve Uygulamalar

Markanız için yapacağımız konumlandırmadan sonra, Facebook platformunda oluşturduğumuz marka sayfanıza ek sayfalar ( özel sekmeler ) yaratıp, bu sayfalarda web siteniz ile paralel veya tamamen Facebook takipçilerinize özel görsel ve içerikleri paylaşırız. Özel sekmeler içerisinde, topluluk geliştirmeye yönelik veya bilgilendirme, veri toplama, satışa yönelik uygulamalar geliştiririz. Bu uygulamalar sayesinde, markanızı Facebook üzerinde özelleştiririz ve diğer markalardan farklılaştırırız.

Topluluk Yönetimi

Markanız için oluşturacağımız kurumsal sosyal medya sayfalarının yönetimini üstleniriz. Markanızın hedef kitlesine sosyal medyada ulaşırız ve markanızı takip etmesini sağlarız. Bu sayede hedef kitlenizi sadık takipçilere dönüştürürüz. Kurumsal içeriklerinizi düzenleriz ve sektörünüzle ilgili, ilgi çekici, özgün içerikler üretiriz. Bu içerikleri etkileşim sağlamak amacı ile sosyal medya kanalları üzerinde paylaşırız. Markanızın takipçilerini, sosyal medya kanalları üzerinde sağladığımız iletişim ve etkileşim ortamı ile potansiyel müşterilere dönüştürürüz.

                                                           

Sosyal Ağ Kampanyaları

Facebook kampanyaları sayesinde, takipçileriniz ile markanızı etkileşime geçiririz ve böylece hedef kitlenizde marka algısını yükselterek, pazarlama masraflarınızı düşürür, satışlarınızı artırırız. Markanız için planlayacağımız Facebook Kampanyaları kapsamında, stratejik planlamaya önem veririz. Öncelikle kampanyanın amacı ve sonuçların hangi kriterler kapsamında değerlendirileceğini net olarak belirleriz. Viral yayılımı ön planda tutup, yaratıcı ve ilgi çekici bir kampanya kurgusu oluştururuz ve kampanya sürecini gerçek zamanlı olarak yönetiriz. Facebook kampanya süreci sona erdiğinde, kampanya istatistiklerini detaylı olarak raporlarız. Markanız adına yaratabileceğimiz Facebook ve Twitter Kampanyaları kapsamında, Fotoğraf ve Video yarışmaları, ödüllü anket, quiz, soru-cevap türü uygulamalar, fırsatlı satış uygulamaları ve benzeri kampanyalar bulunmaktadır.

Sosyal Medya Takip

Sosyal medya’da markanız hakkında konuşulanları gerçek zamanlı takip ederiz ve sizi markanızın online itibarı hakkında bilgilendiririz. Sosyal medya takibi ile markanızın hedef kitleniz tarafından nasıl algılandığını anlamanızı, kullanıcı deneyimlerini, olumlu ya da olumsuz eleştirilerini görüp, ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi bu yönde geliştirmenizi ve rakipleriniz hakkında hangi konuların konuşulduğunu öğrenmenizi sağlarız. Ayrıca olası kriz durumlarını önceden fark etmenizi ve gerekli önlemleri almanızı sağlarız ve online itibar durumunuzu ölçümleriz.

Ölçümleme

Sosyal Medya İletişim ve Pazarlama çalışmaları kapsamında, yatırım geri dönüşünü (ROI) arttırmak için detaylı ölçümleme en önemli konuların başında gelmektedir. Markanız için gerçekleştirdiğimiz sosyal medya iletişim ve pazarlama faaliyetlerini, Anahtar Performans Göstergeleri (KPI) üzerinden ölçümleriz. Sosyal medya ölçümleme kapsamında; takipçi sayıları ve dönemsel artış, yayınlanan içerikler ile ulaşılan izleyiciler, etkileşim oranları, reklam görüntülenme istatistikleri, aktif aylık kullanıcılar, kullanıcı demografik bilgileri, sayfa görüntülenme istatistikleri ve benzeri metrikleri size her ay raporlarız.