Mobil Uygulama

 

 

           

TASARIM, İÇERİK, İŞLEV VE KULLANILABİLİRLİK ARASINDA İNCE BİR DENGE YARATIRIZ.

Kurum ve kişilere özel hazırlamış olduğumuz, kolay kullanımlı yönetim paneline sahip mobil uygulamalarımızı siz müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.
Belki inandığınız bir fikriniz var; biz fikrinizi, hedef kitlenize ve mobil kullanıma uygun, etkili bir projeye dönüştürmenize yardımcı olalım. Mobil uygulama mağazalarında yayınlanana kadar tüm süreçleri etkili bir şekilde tamamlayalım.
Belki de bir sayfa tasarımınız mevcut; biz tasarımlarınızın özgünlüğünü koruyarak, mobil uygulama mağazalarında yayın sürecine kadar tüm aşamaları yönetelim.

Günümüzün en popüler cihazı olan IPhone, IPad ve mobil sektörün yükselen yıldızı Android, uygulamalar üzerinde çalışacak iş alanınıza uygun her türlü uygulama geliştirme hizmetini vermekteyiz. Dünya tasarım trendlerine uygun uygulama ara yüzleriyle kullanıcılarınıza en modern tasarımlı ve kullanışlı uygulamaları sunabilirsiniz.

Android Uygulamaları

İhtiyacınız olan Android tabanlı uygulamalarınızı bugüne kadar yüz milyonlarca kullanıcının 25 milyardan fazla mobil uygulama deneyimi kazandığı Google Play Store’da kurumunuzun imzasıyla resmi olarak yayınlıyoruz. İhtiyaçlarınız Filo takip uygulamalarından, müşterilerinizi etkileyebileceğiniz sosyal medya bağlantılı mini oyunlara kadar geniş kapsamlıdır..

IOS Uygulamaları

Iphone, Ipad ve Ipod Touch cihazlarını kullanan 700 milyondan fazla IOS kullanıcısının bugüne kadar 40 milyardan fazla mobil uygulama indirdiği biliniyor. Uygulamanızın diğer platformlarda var olma önemi App Store’da bir adım daha önde! Tecrübelerimizi profesyonel çözümlerimiz ile bişletirerek sizlere sunuyoruz.

Windows Phone Uygulamaları

Windows Phone tabanlı geliştirdiğimiz uygulamalarınızı Nokia, Samsung, HTC ve diğer tüm Windows Phone akıllı telefon ve tabletleriniz için, bugüne kadar milyonlarca kullanıcının mobil uygulama indirdiği Windows Marketplace’de yayınlamaktayız.

Bilindiği gibi 01.07.2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan tasarıda web sitenizde aşağıdaki maddeleri yayınlamalısınız.

 

Web Sitesi

 

Şirketlerin web sitelerinde neler bulunmalı ?
Şirketlerin 3 yıllık finansal tablosu.
Kanunen verilmesi gereken ilanlar.
Şirketlerin, pay sahipleri veya ortakları açısından önem taşıyan açıklamaları.
Şirketlerin, yönetim ve genel kurul toplantı bilgileri.
Şirketlerin ortaklarına veya pay sahiplerine sunması gereken belgeler.
Her türlü çağrı, oy verme ve basın açıklaması.
Şirketin sicil numarası
Ticaret Unvanı,
İşletmenin Merkezi,
Taahhüt edilen ve ödenen sermaye tutarı,
Yönetim kurulu başkan ve üyeleri ile müdürlerin adları-soyadları.

Biz de bunları göz önüne alarak gerekli yazılımları ve programları bitirmiş ve yasaya hazır bulunmaktayız. TTK uyumlu web sitenizi şimdi yaptırmak için İletişim Sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Web sitesi zorunluluğu Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun 14 Şubat 2011 tarihli 27846 sayılı kanunu ile 01.07.2012 tarihinde zorunlu hale getirilmiştir.

Web sitenizin içeriğini istediğiniz zaman yeni bir ürünü yayınlamak ya da kaldırmak, web sitenizin tanıtımını ve bilgilerini istediğiniz düzeyde ayarlayabilmek ve bu işlemleri kimseye bağlı kalmadan yapmak için sizin açınızda faydalıdır. Kanunca içerik yönetimi şart değildir.

Sadece sermaye şirketleri bu uygulama içerisindedir. Kanuna göre sermaya şirketleri ise; Anonim Şirketleri, Limited Şirketleri ve Sermayesi paylarla bölünmüş komandit şirketlerdir.

 • Hizmet kalitesi yüksek ve kesinlikle kurumsal bir firma olmalıdır.
 • Yayınlanan kanun hakkında sizin bilgilenmenizi sağlamalıdır.
 • Gereken tüm hizmetleri (domain,hosting,e-posta v.b.) sağlayan bir firma olmalıdır.
 • Web sitesi geliştirilebilir ve yeniliklere açık olmalıdır.
 • Her alanda tam destek alabileceğiniz bir firma olmalıdır.
 • 3 yıllık finansal tablo
 • Kanunen şirketin vermesi gereken ilanlar
 • Pay sahipleri veya ortakları açısından önem taşıyan açıklamalar
 • Yönetim kurulu ile genel kurul toplantılarının bilgileri
 • Ortaklara veya pay sahiplerine sunulması gereken belgeler
 • Her türlü çağrı, oy verme, basın açıklamaları.
 • Şirketin sicil numarası
 • Ticaret Unvanı,
 • İşletmenin Merkezi,
 • Taahhüt edilen ve ödenen sermaye tutarı,
 • Yönetim kurulu başkan ve üyeleri ile müdürlerin adları-soyadları.
 • Kuracağınız web sitesi ile firmanıza her yerden, herkesin kolayca ulaşabileceği bir veri ortamı yaratmış olacaksınız. Yeni TTK tasarısı da bu yüzden ilan edilmiştir.
 • Sonuç olarak; sermaye şirketlerinin web sitesi yapması, kamuyu aydınlatmak ve bilgilendirmek dışında, şirket tanıtımı yapmasını sağlamaktır.

Kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içerisinde internet sitesi oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacaktır.

 • Daha geniş kitlelere ulaşabilecek,
 • Yenilenen standart ve hizmetlerle her alanda bilgi akışı sağlayabilecek,
 • Rekabet edilebilirliğiniz ve ulaşılabilirliğiniz artmış olacaktır.

Sanıldığının aksine, tüm şirketler değil, sadece sermaye şirketleri web sitesi yaptırmak zorundadırlar. Tasarıya göre sermaye şirketleri ise şunlardır:

 • Anonim Şirketler
 • Limited Şirketler
 • Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler

Dolayısıyla; anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler, tasarıya uygun biçimde hazırlanmış, web sitelerine sahip olmak zorundadırlar.

Web sitesi, herkesin, her yerden kolayca erişebileceği bir veri ortamıdır. Yeni TTK tasarısı, web sitesini bu yüzden zorunlu kılmaktadır.

Şahıs şirketlerinde az sayıda ortak vardır ve bu ortaklar iletişim halindedirler. Bu yüzden şahıs şirketlerinin, ortaklarını web sitesi üzerinden bilgilendirmek gibi bir sorunları yoktur. Şahıs şirketlerinin ortaklarının yanında kamuyu bilgilendirmesi de beklenmemektedir. Çünkü, şahıs şirketleri, kamunun genelini ilgilendirmeyecek kadar küçük çaplıdır. Dolayısıyla şahıs şirketlerinin web sitesi yapmasının zorunlu kılınması anlamlı olmayacaktır. Bu şirketlerin web sitesi yapması, kamuyu aydınlatmak ya da ortakları bilgilendirmekten ziyade, şirket tanıtımı yapması demektir.

Sermaye şirketlerinde çok sayıda -özellikle anonim şirketlerde milyonlara ulaşan sayıda- ortak mevcuttur. Ve bu şirketlerin sermayeleri de genellikle kamuyu ilgilendirebilecek kadar büyüktür. Sermaye şirketlerindeki gelişmeler doğrudan ya da dolaylı olarak milyonlarca insanı etkileyebilir. Sermaye şirketi ortaklarının çok sayıda olması; tamamının karar alıcı durumda olamaması ve tamamının şirket hakkında bilgi sahibi olamaması sonuçlarını doğurur. Ayrıca piyasayı etkileme güçleri yüksek olduğundan, bu şirketlerdeki gelişmeler kamuyu ilgilendirmektedir. İşte tasarının gerekçesi de tam olarak bu sorunları çözmek… Yani sermaye şirketlerinin ortaklarını ve kamuyu şirketteki gelişmeler konusunda daha etkin biçimde bilgilendirmeye zorlamak.

Tasarının yasalaştığı tarihten itibaren 3 ay içinde hiç web sitesi yaptırmayan ya da yasaya uygun web sitesi yaptırmayan; anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirkette komandite ortaklar 6 aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adlî para cezasıyla cezalandırılacaklar.

Bunun yanında; web sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koymayan; anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirkette komandite ortaklardan failler (bu kişilerden söz konusu fiili işleyenler) üç aya kadar hapis ve yüz güne kadar adlî para cezasıyla cezalandırılacaklardır.